Majster na stulecie

Ubieramy Majstra

Król jest nagi. Lech Poznań jest nagi. To fraza doskonale opisująca sytuację panującą w klubie od wielu lat, idealnie podsumowująca zarządzanie Kolejorzem przez jego właściciela, prezesa i zarząd. Przysłowie stwierdzające rzeczywistość. Obnażające prawdę. Taką sytuację mamy właśnie w Lechu. Wszyscy widzą jaka jest prawda. Lech zarządzany w ten sam sposób, przez kilkanaście lat, nie potrafi skutecznie zdominować ligi. Nie potrafi nawet corocznie walczyć o mistrzostwo. Wszyscy widzą słabości Lecha, widzą jakie błędy powodują, że musimy znosić kolejne kompromitacje. Widzimy nagość króla. On jednak nie potrafi tego dostrzec. Próżny władca nie chce przyznać się do błędu, udaje że panuje nad sytuacją i wszystko ma pod kontrolą, a stan w jakim obecnie znajduje się jego królestwo jest tylko tymczasowym, przejściowym. Niestety w Lechu ten stan trwa już od dawna. Od 6 sezonów czekamy na kolejny tytuł, niestety gablota nadal stoi pusta, zakurzona.

W królestwie na ścianach wiszą drogocenne obrazy. Złote ramy zdobią wnętrze, dodając pomieszczeniu prestiżu. Znamy to także z Lecha. W gabinetach prezesów, na ich ścianach, również wiszą drogocenne „obrazy”. Ważniejsze niż puchary, medale, które można wywalczyć, a które dla zarządu są nieistotne. Cenniejsze okazują się…koszulki. Koszulki wychowanków, sprzedanych za miliony złotych. Tylko nieliczni z nich zdobyli z Lechem mistrzostwo Polski. Większość odeszła bez tytułu, bez mistrzostwa, z niczym. Koszulki te są dla władz klubu tym, czym dla nas kibiców trofea. Tym się chwalą, tym szczycą.

Koszulka stała się też walutą. Klub zaoferował kibicom dedykowany t-shirt, jako jedną z opcji rekompensaty za niewykorzystany karnet. Więc i my, chcielibyśmy zrewanżować się władzom Lecha i wręczyć właścicielowi, Piotrowi Rutkowskiemu, prezesowi Karolowi Klimczakowi oraz dyrektorowi sportowemu Tomaszowi Rząsie stosowne, spersonalizowane koszulki w ramach rekompensaty za niewykorzystaną okazję na mistrzostwo Polski, szóstą już z rzędu. Przesyłamy to, co jest dla nich tak istotne, tak cenne. Liczymy, że znajdzie się dla nich godne miejsce na ścianach gabinetów. Mamy też nadzieję, że obdarowane osoby zaprezentują otrzymane z rąk kibiców koszulki. W zamian chcemy tylko #MajstraNaStulecie. Nie boimy się użyć tego słowa, nie jest ono dla nas zakazane. Nas kibiców nie interesuje walka o „najwyższe cele”. Nie zadowala nas 9 czy 2 miejsce. Nie pasjonuje nas sprzedaż kolejnego wychowanka odchodzącego z niczym, za rekordową kwotę.

19 marca ruszyliśmy z akcją #MajsterNaStulecie publikując tutaj na stronie, dzięki uprzejmości Redakcji, pierwszy z wielu felietonów opisujących fatalne, nieudolne zarządzanie Lechem przez obecnego właściciela, prezesa i zarząd klubu. Staraliśmy się i będziemy to robić nadal, by w merytoryczny sposób przedstawiać wszystkie popełniane przez nich błędy, które od lat, przyczyniają się do rozbioru wielkiej marki, jaką na mapie Polski jest Lech Poznań. Wybrana data oczywiście nie była przypadkowa. Jak doskonale wiecie tego dnia Lech Poznań obchodził 99 rocznicę swojego powstania. Dokładnie za rok od tej daty obchodzić będziemy 100-lecie klubu, stąd też nazwa naszej kibicowskiej inicjatywy.

Mając już dość kolejnych kompromitacji, przegranych sezonów, także tych „przejściowych”. Nie godząc się z tym jak przez ostatnie lata systematycznie roztrwaniany jest potencjał naszego klubu, postanowiliśmy działać, bo nie chcemy oglądać Lecha, który znajduje się w środku ligowej stawki. Nie interesują nas transferowe rekordy sprzedaży.

Dziś robimy kolejny krok. W dniu dzisiejszym do klubu wysłane zostały trzy specjalne, spersonalizowane koszulki. Chcemy w ten sposób dać wyraz naszego niezadowolenia. Chcemy wymusić presję na zarządzie, by podejmowane przez nich decyzje były ukierunkowane tylko na jeden cel, na zdobycie mistrzostwa. Jest to nasz, niesłyszalny z wiadomych względów na trybunach, na stadionie, głos, krzyk sprzeciwu wobec dotychczasowych działań klubu. To pressing, który ma spowodować powrót Lecha na właściwe, sportowe, zwycięskie tory.

Koszulki z odpowiednią adnotacją zostały wysłane do klubu. Mamy nadzieję, że nasza akcja zostanie doceniona przez środowisko kibicowskie i zauważona w klubie oraz w mediach. Robimy to wyłącznie z miłości do Lecha.

Zachęcamy też do komentowania i udostępniania zdjęć koszulek w mediach społecznościowych oraz odwiedzania naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Majster-na-Stulecie-101792768689590/?ref=page_internal gdzie znajdziecie pełną fotorelację z tej akcji. Za graficzne opracowanie i wykonanie koszulek zgodne ze stworzonym przez nas projektem, odpowiadał użytkownik Pawlisko. Za co należą mu się wielkie podziękowania. Wykonał świetną pracę, robiąc to, tak jak i my, wyłącznie z pasji do Lecha.

Didavi, Jacek_komentuje, kibol z IV, leftt, Siódmy Majster, tomasz1973


Skomentuj:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

TO TOP